| DodyQkz a întrebat:

Am un laptop Toshba si de curand mi s-a stricat incarcatorul de la el. L-am dus la un specialist si a zis ca incearca sa mi-l repare si pana atunci mi-a dat un incarcator universal de laptop. De azi dimineata imi apare un x la baterie (acolo in bara de jos unde arata daca e incarcata sau nu ) si imi zice : Consider replacing your battery.! There is a problem with your battery, so your computer might shut down suddenly.
Am inteles ca e o problema cu bateria mea, am inchis laptopul am scos bateria si am bagat-o la loc. Tot la fel imi aparea.
Ce problema am si ce pot sa fac sa o rezolv?
Funda pentru solutia salvatoare.:*

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Pai bateria si-a cam facut veacul. de-acum e ca si cum n-ai baterie in laptop. singura solutie este sa schimbi bateria insa nu-ti recomand pentru ca o baterie originala costa vreo 80-100 euro si una contrafacuta nu-ti recomand in nici un caz

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il folosesti fara baterie asta e, nu prea se merita sa-i mai cumperi baterie noua ca e prea scumpa si cele contrafacute cum zicea al3xander nu iti recomand o sa platesti pentru un produs ce o sa iti mearga in cel mai bun caz 1 luna sau 2

| FaraSperantaSEN a răspuns:

Eu mi-am stricat laptopul cu un incarcator universalhappy

| monster62 a răspuns (pentru FaraSperantaSEN):

FaraSperantaSEN, fac pariu ca ti-ai stricat laptopul cu un incarcator universal pentru ca nu i-ai setat tensiunea (la orice incarcator universal se afla un "intrerupator" de tensiune), trebuie sa te uiti pe spatele laptopului si sa vezi ce tensiune e recomandata laptopului (in cazul meu, care tot Toshiba am, am setat tensiunea la 19 V), ai grija cu urmatorul laptop

| Petre_Alexandru_1995 a răspuns:

Pff... si eu am avut incarcator universal la laptop si nu a avut nimic! scoate bateria din laptop si foloseste-l doar cu incarcatorul (fara baterie), tine-l tot timpul cand il folosesti conectat la priza!