| rotarugeorgealexandru14102015 a întrebat:

Am un pc care porneste dar nu afiseaza nimic. Am incarcat doar cu procesorul si placa de baza dar nu se auzea nici un beep de la bios, am incercat cu alt procesor, tot nu a mers, am mai incercat si cu placa video integrata si cea dedicata, tot nu merge. Inainte de a face asta am intrat in bios si am micsorat voltajul procesorului de la 1.55V la 1.20V pentru ca se incalzea (am luat un procesor amd phenom x4 995 second hand si a venit fara cooler asa ca am pus coolerul de pe fostul procesor, un amd sempron 140) iar apoi cand am salvat setarile si am repornit, nu a mai afisat nimic, parca inghetase, unitatea mergea, ledul verde era aprins dar cel pentru hard disc nu. In aceasta faza daca pornesc si opresc pc din buton trebuie sa astept cateva minute sa il pot porni iar!

1 răspuns:
| Rzv_Florin_2001 a răspuns:

Se poate sa fie dela memoria ram incearca sa-i stergi si daca tot nu apare nimic schimbai