| Metin2DarkShadow a întrebat:

am un s8 abia cumparat si l am lasat sa se incarce 100% dupa l am luat la 5 dimineata cand am plecat si m-am jucat pe el, pana la 7 45, aveam bateria 51%. adica asa repede sa se duca bateria la un s8? in 2 ore 50%? va rog ajutati-ma

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Da e normal. cel mai mare consumator la un telefon...ecranul. daca ai jucat doua ore, ai tinut ecranul aprins. si nu sta aprins cu aer.

| D3I3 a răspuns:

Trebuie să îl scoți la 80%. nu la 100.
2 ore 50%? Se pot doce și o sută, dacă stai pe filme, pe Youtube sau pe jocuri solicitante.

| Stefan831 a răspuns:

Incearca sa il scoti de la incarcat cand ajunge la 100%, butoneaza si zi-mi daca simti diferenta! Bateriile au circuit defensiv de protectie care le protejeaza de supraincarcare si cand ajung la 4.2v incepe descarcarea chiar daca e in priza. Eu fac asta cu tel meu de nou si am vazut diferenta mare intre lasat toata noaptea si cos la timp. Daca e ca mine si pentru modelul tau, ca su nu te stresezi si sa stai cu ochii pe tel, ia din playstore app batery charge notifier, care daca o setezi corect te va anunta cand e gata si il scoti de la incarcat. Spor

| Metin2DarkShadow explică (pentru Stefan831):

Eu il bag la 9 il scot la 5 stau 2m pe el direct se duce la 99%...