| cxwatercolour a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Y si de ceva vreme atunci cand ma duc in setari >- wireless si retea >- retele mobile si bifez utilizare pachetul de baza,nu mi se activeaza internetul. Tinand cont ca am net la abonamentul care il am. Daca stie cineva ce trebuie sa-i fac va rog frumos sa-mi spuneti, multumesc puppy dog eyes!

4 răspunsuri:
| DANIEL72 a răspuns:

SALUT.si eu am tot Samsung galaxy si setarea la internet o fac de la "setari Wi-Fi) intri la setari wi-fi prima este wi-fi si sub scrie conectat la... nu stiu in ce retea esti?, a doua este sub wi-fi, notificare retea. bifeazale pe amandoua.iar la a treia iti arata retele Wi-Fi acolo intri si trebuie sa introduci parola si dupa accea ai internet pe telefon.(la retele wi-fi iti apare toate retelele mobile de internet inclusiv pe a ta Orange, Vodafone, etc intri la ce retea esti si acolo bati parola)MULTA BAFTA.

| cxwatercolour explică (pentru DANIEL72):

La mine meniul e diferit. Intru la Setari si e Wireless si Retea prima, si ca sa activez netul care e de la abonament trebuie sa intru la retele mobile. Si cand dau sa bifez sa se activeze internetul, nu se activeaza straight face.

| DANIEL72 a răspuns:

SALUT.la fel am si eu intru la >wireless si retea>acolo am >setari Wi-Fi>intru la setari Wi-Fi si bifez wi-fi si dupa ce am bifat mai jos imi apare retelele dar trebuir sa introduci parola.sau codu pin.MULTA BAFTA.

| cxwatercolour explică (pentru DANIEL72):

Nu am nevoie de wi-fi, ca la wi-fi ma pricep. Este vorba de internetul de la extraoptiunea cu 250 MB pe care o am. Atunci cand o activez, din telefon..De la setari, nu mai merge. Inainte mergea.