| LauraAndreea3 a întrebat:

Hei, TPU, am un televizor GoldStar și nu mai merge, în partea de sus stânga îmi apare Lock on și nu mai pot intra la setări. Va rog sa mă ajutați, dau funda!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Televizor Goldstar cu tub?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai telecomanda lui originală sau pilot, defectul a apărut brusc sau ai apăsat tu pe ceva din telecomandă, cuvintul care i ti apare Lock on inseamnă blocat, acum ai imagine pe televizor sau purici?

| DennisW a răspuns:

Daca ai telecomanda, intri in meniu si dai child lock pe off.
Daca nu ai telecomanda, (ceea ce ma indoiesc, pentru ca blocarea se face cu telecomanda), mai discutam.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vad ca nu ai reusit sa mi raspunzi la intrebare, televizorul are imagine? Sau ce i ti apare acum pe ecran cand il aprinzi? Si cum a apărut defectul brusc? Sau l a blocat cineva cu o altă telecomandă?