| Anonima91837 a întrebat:

Hei TPU.
Am un tv insa nu este smart.
Exista vreo sansa sa ma pot uita la filme de pe Netflix si alte alea pe el?
Sau macar pe yt?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Chromecast:
https://www.emag.ro/......D18RKCBBM/
nu iti face tv-ul smart dar e FOARTE bun sa te uiti la Netflix, uTube, etc.

o alta solutie e sa tragi hdmi din computador si sa vezi TV-ul ca pe un alt monitor si sa pui Netflix pe el... daca ai iesire hdmi atunci iese si audio si nu mai trebuie sa tragi separat

ultima solutie e, EFECTIV telefonul, toate au adaptor hdmi, numai ca trebuie sa te interesezi care e compatibil cu telefonul tau, eu am unul pentru S4 primit din greseala (luat tel de la un prieten si mi-a aruncat si adaptorul ca nu mai avea ce face cu el), insa retine doua lucruri la ideea asta: 1. SIGUR exista asa ceva pentru telefonul tau 2. TREBUIE sa te asiguri ca e compatibil cu telefonul tau, altfel il iei degeaba!

7 răspunsuri:
| ionel27ro a răspuns:

Cu un tv box Android ai rezolvat pdroblema.Iti recomanda sa saiba 4 gb ram si 32 sau 64 rom.Gaseti pe onlani si ai de unde alege.Multa bafta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ii pui un chromecast

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu e smart nu ai cum.

| Denisa0954 a răspuns:

Dacă nu este smart, nu poti

| razvanstan a răspuns:

Dacă ai adaptor hdmi, poti. Altfel nu.
Cu hdmi poti sa legi un laptop, telefon sau cromecast la tv.

| MariusAdrianCrisan a răspuns:

Daca nu are instalate programele nici o sansa!