| Miruniky a întrebat:

Hei TPU:)! As vrea sa imi creez propriul meu logo(watermark). Dar nu din acelea simple; as vrea sa creez un logo ca cel de pe pozele de pe acest blog: http://sweetiehandmade.blogspot.ro/
Stiu ca doamna asta l-a facut in photoshop, ca a povestit intr-o postare, dar ma gandeam daca stiti programe sau site-uri unde pot creea unul asemanator. :)
...Banuiesc ca acum o sa imi spuneti, daca stiu cu ce program se face, de ce nu folosesc photoshopul. Pai l-am descarcat..am vazut ca e mai complicat de descarcat si in plus nu sunt asa experimentata cu programele, oricum nu asta era problema; prima data mi s-a descarcat Adobe, dupa am selectat ca vreau sa il descarc(Ps) si imi cerea un fel de cod pe care trebuia sa il primesc prin mail. Dar nu am primit nimic. Daca vreti puteti sa imi explicati si cum sa descarc photoshpul, de folosit nu cred ca e greu pentru ca am vazut un video pe youtube unde creeaza un logo foarte dragut.
MERSI MULT DE AJUTOR!
* a...si scuze de categorie dar as avea nevoie mai urgent de un raspuns, iar categoria asta este cea mai utilizata

2 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Deci poti folosi gimp sau ceva pentru logo creator,. iti trebuie oricum un program de editat poze si da photoshopul nu este la indemana oricum. Resurse de poze pe care sa le poti edita gasesti la deviant art si desigur si fata care a facut blogul cred ca a adunat poze de acolo.

| pozeanimate a răspuns:

Descarca orice photoshop cs 5 si instaleaza-l
si da mailu sati trimit pastila
si cauta png psd corners happy