| ShadowVero13 a întrebat:

As vrea sa stiu, care dintre aceste 3 laptop-uri este mai bun pentru gaming(nu am nevoie de unul foarte bun, ci doar de o memorie ceva mai mare decat a PC-ului meu):
1. http://www.altex.ro/......s-free-dos
2. http://www.altex.ro/......s-free-dos
3. http://www.altex.ro/......s-free-dos
Vreau sa mentionez, am buget destul de restrans(maxim 1200 lei) si stiu ca la pretul acesta nu gasesc mare performanta, dar cum am spus, nu am nevoie decat de memorie ceva mai mare pentru 2 sau 3 jocuri(gen League of Legends, Aion, NFS).
In plus, are vreunul Windows 8 incorporat? Nu am nevoie de Windows 8.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Asta e problema, ieftin si bun nu gasesti. Tinand cont de banuti, trebuie sa te multumesti cu acele modele.

14 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Toate 3 sunt la fel de proaste in jocuri.

| ShadowVero13 explică (pentru sltlp):

Ok. Atunci imi poti recomanda unul, dar ceva mai ieftin?

| ShadowVero13 explică (pentru sltlp):

Multumesc de lamurire!

| K0sti a răspuns (pentru ShadowVero13):

Http://www.emag.ro/......D8XGRBBBM/

Mai jos de atat nu se poate! Sau numai daca nu vrei jocuri deloc!

| ShadowVero13 explică (pentru K0sti):

Multumesc, e un pret foarte bun, dar am o intrebare: Ce inseamna acel „4GB"? Dar 500GB? Am spus ca nu ma pricep, deci fara injuraturi sau chestii de genul.

| K0sti a răspuns (pentru ShadowVero13):

Memoria RAM si hard disk-ul! Lasa jocurile si pune mana si citeste ca te faci de ras! E rusinos sa nu stii componentele unui calculator!

| ShadowVero13 explică (pentru K0sti):

Multumesc, si scuze, dar nu am avut prea mult timp sa ma informez, caci sunt in clasa a 8-a, si timpul e limitat(de gaming ma apuc mai mult in liceu). Multumesc mult!

| K0sti a răspuns (pentru ShadowVero13):

Cu placere! Vezi ce iei!

| sltlp a răspuns (pentru ShadowVero13):

Asta e problema, ieftin si bun nu gasesti. Tinand cont de banuti, trebuie sa te multumesti cu acele modele.

| K0sti a răspuns:

Vrei laptop de jocuri? Asa arata un laptop de jocuri: http://i.imgur.com/Qh47vTp.jpg
http://i.imgur.com/2XN4Ssi.jpg
Numai ca te-ai rupt la bani! Alea ale tale sunt pocnitori!

| ShadowVero13 explică (pentru K0sti):

Mda..stiu ca am buget limitat, dar nu am nevoie de unul foarte performant, ci doar cu memorie ceva mai mare(am mentionat ca nu joc 100 de jocuri, ci doar 2 sau 3). Daca astea-s „pocnitori" atunci spune-mi tu unul, dar cum am zis, doar cu o memorie ceva mai mare. Nu am nevoie de alea la 3000 lei performante. Ceva mai ieftin.

| K0sti a răspuns (pentru ShadowVero13):

In primul rand ce inseamna memorie, la tine? Ca tu esti in eroare!

| ShadowVero13 explică (pentru K0sti):

In PC-ul meu Hard disk-ul e aproape plin. Mai am doar 2, 17 GO liber din 40, 7 GO. La asta ma refer. In fine, dintre cele 3(alte optiuni chiar nu am), care e mai bun?

| K0sti a răspuns (pentru ShadowVero13):

Pai si hardisk-ul e memorie? In calculator nu exista decat o memorie, memoria RAM, alta nu exista! Hard-ul nu e memorie! Sa-ti intre bine in cap!
Iti iei un hard mai mare, nu iti cumperi calculator cu totul din cauza unui hard! Ca idee!

| ShadowVero13 explică (pentru K0sti):

Ok, nu ma pricep atat de bine, dar oricum am nevoie de un laptop deoarece eu ma duc la liceul in alta parte, iar PC-ul le ramane parintilor. Deci, care e mai bun din astea 3? Doar atat vreau sa stiu.