| Oral a întrebat:

Hei TPU, azi mi-am reinstalat windowsu’ pe un laptop Lenovo si acum nu imi vede nici o retea de wi-fi, am cautat un pic pe internet si am gasit o combinatie de taste fn + f1...f9, problema e ca tastatura e stricta la laptop, alte idei ce as putea face? tin sa mentionez ca am windows 8.1 asta il aveam si inainte de reinstalare si atunci mergea.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In locul tastaturii de pe laptop poti utiliza o tastatura USB exterioara.
Problema este "doar" aceea tasta Fn, care nu apare pe tastaturi externe.
Daca pornirea wi-fi este legata de tasta Fn, atunci iti ramane o singura optiune: schimbarea tastaturii laptopului...

| FlowInCuvinte a răspuns:

Iti lipseste driverul de WiFi.
Te uiti pe spatele laptopului, cauti seria si o bagi aici: https://support.lenovo.com/ro/en/ iti descarci driverul de WiFi, il instalezi si va merge.
In caz ca te intrebi cum faci asta, cu teleonul.