| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, cand aprind compul primesc mesajul nu a fost detectat un semnal apoi monitorul sa face negru si nu pot face nimic decat sa il restartez, acum cateva ore mergea bine.
aveti vreo idee care e problema si cum o pot rezolva?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca nu se vede nimic si la pornire (atunci cand esti in BIOS si e scris alb pe negru) inseamna ca este o defectiune fizica spoate fi placa video. cablul de semnal sau monitorul.

6 răspunsuri:
| DisturbeDd a răspuns:

Placa video.
In safemode ti se vede?
Asa am patit si eu. (daca e acelasi lucru ca la mine ) intra in safemode si dezinstaleaza driverele de la placa video dupa instealeazale normal

| neca a răspuns (pentru DisturbeDd):

Se poate intra in safemode daca nu sa vede nimic pe monitor?

| DisturbeDd a răspuns (pentru neca):

Am specificat daca e ca la mine! Eu am instalat un joc care a modificat ceva in setarile placii video... asa ca in safemode (adica nu merge driverul de la placa video) am putut vedea!

| neca a răspuns (pentru Salontanul):

Nici scrisul ala alb pe negru nu apare

| Salontanul a răspuns (pentru neca):

Atunci este o defectiune fizica din cele 3 ce ti-am spus mai sus.

| Salontanul a răspuns (pentru neca):

Daca nu se vede nimic si la pornire (atunci cand esti in BIOS si e scris alb pe negru) inseamna ca este o defectiune fizica spoate fi placa video. cablul de semnal sau monitorul.

| stefyyy a răspuns:

Cred ca ai luat un virus de pe net! Te as sfatui sa ti reinstalezi windowsul! Sper ca te am ajutat