| Jrranger a întrebat:

Hei,TPU! Care ar fi alegerea voastra in materie de laptopuri Asus dintre:
1) un laptop cu procesor Intel Celeron cu 2 nuclee
2) un laptop cu procesor AMD cu 4 nuclee
Care este mai bun dintre cele doua si care este diferenta dintre ele?
Multumesc frumos! *

4 răspunsuri:
| TeRogLasama a răspuns:

In primul rand uitete bine la cati Ghz are cu cat e mai mare cu atat nu vei avea lag in jocuri sau pe internet.Mai bine ia-ti un procesor de tip I3 merita sa il cumperi.
http://m.emag.ro/......DXPVK7BBM/

| Davidovski a răspuns:

Al doilea, am unul cu acele specificatii si imi merge de minune.

| MasterFlo a răspuns:

Al doilea, daca are 2 nuclee e normal să fie mai performant, desigur te poți uita și la specificatiile lor că sa fi sigur că îl ei pe cel mai bun dar al doilea ar trebui sa fie mai bun

| GabiRo a răspuns (pentru MasterFlo):

Nu e neaparat sa fie cu 2 nuclee si sa fie performant.Depinde de cati GHZ are un core.