| maryan1997 a întrebat:

Hei TPU...
cate grade ar trebui sa aiba o placa video Nividia GeForce 8400GS?

Răspuns Câştigător
| Gabitzu246 a răspuns:

In idle trebuie sa fie intre 40-55 ( depinde si de temperatura camerei) iar in full load sa fie pana in 75-80 grade daca trece de 80 de grade atunci ai probleme, pentru GF 8400GS poate atinge maxim 95 de grade

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde, cat de mult este folosita si in ce, sa nu treaca de 60-70 de obicei, putin cam mult si asa, la a mea adica la hd 9900 nu trece de 35 grade.

| maryan1997 explică (pentru anonim_4396):

Da...da a mea are racire pasiva(cu radiator si fara ventilator)

| anonim_4396 a răspuns (pentru maryan1997):

:O fara ventilator?laughing) I l-ai rupt sau ce?laughing placa aceea are ventilator lol!

| Azµre a răspuns (pentru anonim_4396):

E și model silent cu răcire pasivă
http://safe-img04.olx.com.mx/......673757.png