| FulgerInfinite a întrebat:

Ce telefon sa îmi iau? Îl iau la mana a 2-a. Deci ce sa aleg dintre Samsung Galaxy S7 Edge si P20 Lite. Tinand cont ca il iau sa ma joc si sa fac poze

9 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Https://www.phonearena.com/......10808,9817

Huawei are ecran mai mare, camera mai buna, procesor ceva mai bun, 64 de gb (s7 are 32) + e mai nou aparut.

suntserios
| suntserios a răspuns:

P20 lite

| gelu1970 a răspuns:

P20 lite

| Jannah a răspuns:

Eu in locul tau as merge pe Samsung S7 edge.

| GanduriDeCafea a răspuns:

Eu folosesc P20 lite, sunt multumit de el, se misca foarte bune in aplicatiile care le utilizez, nu isi ia freeze, camera este decenta. In schimb in jocuri cu grafica mai ridicata are lag, din ce am inteles pubg mobile merge doar la low eu unul nu am testat iar ca si baterie ma tine cam 12 ore cu net, date mobile sau wireless plus aplicatii de stream.

| Anonima283 a răspuns:

P20 lite. E foarte ok happy

| TTSP a răspuns:

Te poti duce si pe iPhone. 6S cred ca e la un pret similar cu modele tale. Are camera buna, probabil S7 si P20 Lite au si mai buna, dar la jocuri clar 6S. Pe Pubg Mobile merge la maxim fara lag, pe Wotb la maxim 60 fps constant(jocul e blocat la 60) si are iOS, adica nu vei avea probleme ca incepe sa se miste greu.
Eu am P8 Lite si este praf, poate au schimbat ceva la P20 Lite. Urmeaza sa iau altul si eu, am de ales intre 6s 64gb si P20 Lite, probabil ca ma duc pe 6S. Dar nu uita, daca vrei ecran mare, baterie probabil mai buna decat pe 6S, camera mai buna si deblocare faciala, P20 Lite, dar daca vrei performanta mai buna(atat in utilizare zilnica, cat si in jocuri) si ceva care sa te tina in timp, 6S. Mai ales ca P20 Lite nu pare foarte sigur, stii cat de laudat a fost P8 Lite, iar la mine in jocuri e praf(lag), Pubg nici nu merge, doar cu ceva mod de grafica alb-negru(textura alb-negru), bateria nici nu arata bine procentul si se stinge cam cand vrea ea. Camera e cat de cat, dar dureaza ceva sa faca o poza. Deci nu uita si de 6S, e totusi mai rapid, si mai calitativ. Sper ca te-am ajutat!

| DanuttzBoss a răspuns:

Eu am s7edge si merge extraordinar, atat pe jocuri cat si cu celelalte aplicatii, nu exista frame-drop in jocuri, merge la 80fps in sus. Face poze extraordinare. Recomand cu mare incredere! Funda? happy

| TTSP a răspuns (pentru DanuttzBoss):

S7 are GPU destul de slab. De exemplu la wotb, la maxim are chiar si 20 fps, nu prinde 60 doar daca te uiti in sus. La setari mici merge mai bine.