| patrik986 a întrebat:

Ce windows imi recomandati pe acest Pc: MYRIA GAMEON V10?

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

Tocmai de asta nu-i bun Windows 10. Acea optimizare, ce urmeaza a fi facuta, se datoreaza bug-urilor ce le-au constatat in prezent. Eu l-am folosit si nu mi-a placut si nu am un PC slab. Mai mult, cel de mai sus are AMD. Ori, stim bine ca Windowsurile nu sunt optimizate pentru AMD ci pentri Intel.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

7 sau 8.1. Windows 10 nu este inca stabilizat. Primeste multe update-uri.

| patrik986 explică (pentru Salontanul):

Si care ar fi mai bun pentru jocuri?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru patrik986):

Ambele. Depinde si daca merg acele jocuri. Cauta la specificatiile jocurilor. Scrii in browser ce vrei. De exemplu: specificatii Counter-Strike si-ti va da un link. Unele merg pe Windows 7 foarte bine si nu mai au suport pe Windows 8.1. Altele nu mai au suport pe Windows 8.1. Windows 8.0 si 9 au fost niste rateuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows 10 este ce-a mai bine optimizata versiune de Windows.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Windows 10 este stabil, primeste foarte multe update-uri pentru ca este ultima versiune de windows care va fi facuta si trebuie mereu tinuta la zi.
Microsoft a anuntat curand un update care va mari performanta jocurilor cu 30%.

| CPAElites a răspuns:

Windows 10.