| alexiaolaru09 a întrebat:

Cei care le au cu tehnologia, telefoane, etc. Am un Huawei y5 II, care are doar 4 GB, vreau sa imi i au un card de memorie. M am uitat pe net, iar un card de 64 GB. As vrea sa imi i au unu. Va suporta telefonul? Se va intampla ceva? Ce carduri imi recomandati?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ca sa cumperi carduri mergi cu telefonul sa i faci proba cardului sa vezi daca intră in telefon daca il suportă telefonul, si cand cumperi pantofi îi probezi nu? Sa fi sigur/ă ca intră piciorul in pantof ca este marimea ta ca te simti comod in ei, asa e si cu telefonul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De obicei telefoanele folosesc carduri micro SD pină la 23 GB, nu poti tu sa i pui unul de 64 gb ca nu va suporta telefonul, este ca si la pantof, tu porti 36 sau 37 dar nu au modelul dorit de tine decat numarul 35 ce faci te chinui sa mergi in pantofi cu 2 numere mai mici? Eu cred ca nu.

| Stefancalin1997 a răspuns:

Merge doar pana in 32 de gb, n-are ce sa se intample. Uite aici:
http://www.gsmarena.com/huawei_y5ii-8036.php

| user538 a răspuns:

Da, poti sa iti cumperi card, insa cu dimensiunea maxima de 32 de GB. Si eu vreau sa imi cumpar acest telefon. Vreau sa te intreb camera de fata face poze clare?

| alexiaolaru09 explică (pentru user538):

Face poze foarte clare. Cand l am luat nu ma astptam sa faca asa poze frumoase. Sa iti pui folie de sticla. Eu o am de cateva luni bune si mi-a mai scapat pe jos dar nu s-a spart nici folia nici telefonul.