| Laurentiujr a întrebat:

Hei TPU, cine mă poate ajuta?

Astăzi vreau să fac un Live pe Facebook cu un serial care este tot Live pe un canal din altă țară. Cum pot face live pe Facebook la un stream? Ofer funda.

8 răspunsuri:
| davidgati1 a răspuns:

Primul rând trebuie sa instalezi o aplicatie care inregistreaza ecranul live si dupa aia intri pe Facebook si dai partajare la ecran. ATENȚIE asta funcționeaza daca ai un calculator/laptop bun si o conecțiune bună. Dacă ai un calculator bun o sa fie mai calitativ Live-ul

Răspuns utilizator avertizat
| davidgati1 a răspuns (pentru Laurentiujr):

Vei putea face live numa ca se va misca in poze si se va auzi oribil.Credema ca am incercat si eu de pe telefon

Răspuns utilizator avertizat
| davidgati1 a răspuns (pentru Laurentiujr):

Poate va mere daca ai un telefon tare bun (ex:note 10, s21 )

| davidgati1 a răspuns (pentru Laurentiujr):

Dacă faci de pe tel nu iti trebuie aplictie intri pe Facebook dai screen share si dupa aia te duci pe canalul undei live si asigurate daca se vede si se aude bine

Răspuns utilizator avertizat
| davidgati1 a răspuns (pentru Laurentiujr):

Mam documentat mai bine si am vazut ca chiar nu este scren share dar in rest tiam gasit un video care te-ar putea ajuta https://youtu.be/uEix7MNm3gI