| WhiteLover a întrebat:

Hei TPU,cum blochez o persoana sa imi mai distribuie pozele pe facebook? nu vreau sa il sterg de la prieteni sau sa il blochez de tot, vreau doar sa nu imi mai poata distribui pozele!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu poți să blochezi pe cineva, doar ca să nu-ți mai distribuie fotografiile, dar poți "ascunde" imaginile, astfel încât, această persoană să nu le mai poată vedea.
Acestea, vor putea fi vizibile doar unui grup restrâns de prieteni, aleși de tine.
Pașii:
Home (Acasă)→ Close Friends (Prieteni apropiați)→ adaugi în această listă doar preferații tăi(dintre prieteni).

La fiecare imagine care o postezi, ori care ai postat-o, schimbi doar setarea, acolo ai de ales (Public, Friends, Only me, Close friends).
Bifezi pe "Close friends", în felul acesta imaginea poate fi vizibilă doar pentru cei din lista ta de prieteni apropiați.
Cred că așa se procedează, încearcă!

3 răspunsuri:
| Chamberlin a răspuns:

Intri la el in cont, dai la setari si blocare.

| andreimare33 a răspuns:

Pai dai la setarile contului si pe partea stanga la blocare, apoi iti apare blocare utilizator si de acolo pui numele respectivului si-l alegi.

| Ramona_Ramona_1991 a răspuns:

Bună cum fac și eu sa vad cine îmi distribuie pozele