| dDeiia a întrebat:

Cum pot sa pun poza de profil pe Facebook fara ca aceasta sa mi-o decupeze? Am vazut la alte persoane ca au reudit de exemplu sa isi puna o poza din cap pana in picioare cum as putea face si eu asta?

Răspuns Câştigător
| raMLesS a răspuns:

Schimbă dimensiunea pozei intrând pe următorul link :

www.resizepic.com

De exemplu dacă poza are de exemplu : 1000width x 800Height tu vei pune de 600width x 500 height. oricum in acea casetă a site-ului pune 700x600 sau incearca 600x500, vezi tu.

Apeşi " Alege Fişierul ", la Width pui 700 şi la Height pui 600 apoi dăi resize image, apoi dai download alegi unde să se downloadeze si gata poza incearcă să o pui pe fb. Fundă?