| gabyzuza a întrebat:

Hei TPU, cum se numea aplicatia aia de la google (sau ce e) care te facea sa scapi de reclamele de la youtube (si apropo scapi si de reclamele de la facebook si alte site-uri)?
Dau funda si merci oricum. big grin

Răspuns Câştigător
| MariusBoy2013 a răspuns:

Ad Block

9 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Https://adblockplus.org/en/chrome
insa nu te scapa de toate.

| zdrangoi a răspuns:

Sunt multi cu acest avatar pe site, nu sunt singurul.
Nu vreau insa sa renunt la el, pentru ca mi se pare semnificativ ca imagine pentru TPU.
Nu, nu ma cheama Alex.

| al3xander a răspuns:

AdBlock Plus, il gasesti aici https://adblockplus.org/
si pentru cei care spun can u blocheaza toate reclamele: daca voi nu stiti sa-l folositi asta e partea a 2-a ca poti sa-ti configurezi filtre personalizate petru reclamele care inca mai apar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricum nu te scapa, stai tu linistit, asta este o porcarie cu ad block ca tot vor aparea. si oricum ce mi-as dori sa facem un protest pentru aceste reclame.

| zdrangoi a răspuns (pentru anonim_4396):

Degeaba vrei tu protest.
Ca si televiziunile, site-urile traiesc din reclama ( din click-uri date).
Chiar si aici pe TPU.
Asa ca...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adblock Plus te scapa de majoritatea. Nu de toate.

| Mikhtarian a răspuns:

Ad block, dar nu e cam placut.

| gogυ a răspuns:

Sunt mai multe; Ad Muncher e stand alone, aplicatie buna pentru toate browserele, dar pe bani, Ad block (firefox, chrome)pentru fiecare browser in parte.Pentru reclamele de pe facebook si youtube exista scripturi ca http://userscripts.org/scripts/show/49366 pentru youtube si http://userscripts.org/scripts/show/157544 pentru facebook

| Criss_Mc_1982 a răspuns:

AdBlock Plus. Este un addon pentru Mozilla Firefox, cât și pentru Google Chrome, Opera, Internet Explorer, etc.