| Eueucamelia1999 a întrebat:

Hei TPU.
Dacă cineva s-a conectat pe web la whatsapp-ul tău scanând codul, iar apoi ai dezinstalat și reinstalat aplicația, persoana aia mai poate sa îți vadă mesajele?

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Codul este pentru a conecta telefonul cu un laptop/desktop, pentru ca să poți intra pe WhatsApp de pe laptop sau desktop (PC).
Conectarea pe PC se menține atâta timp cât rămâne deschis WhatsApp pe telefon. Odată ce ai ieșit/închis aplicația WhatsApp de pe telefon, automat se va închide și WhatsApp de pe PC. Iar pentru a intra iarăși pe PC, este nevoie de o nouă scanare a unui alt cod generat de aplicația WhatsApp web (cea de pe PC).
Deci nici nu era nevoie să dezinstalezi aplicația de pe telefon. Poți să folosești aplicația WhatsApp pe telefon fără grija că cineva nedorit ți-ar putea vedea mesajele, pozele sau alte fișiere care le expediezi pe WhatsApp.

| Camelia1999Ioana a răspuns (pentru anonimg):

Ma simt mai sigura acum, dar mai vreau sa te întreb ceva:
Dacă înainte sa dezinstalez aplicația am făcut backup și după am șters mesajele, persoana de pe web poate sa le citească? Pe cele din backup chiar dacă le-am șters?

| Albert_Alberto_1997 a răspuns:

Nu,nu mai poate, dar asigurate si tu ca nu mai ai wapp-ul web activ pe telefon, sper ca ti-am fost de folos