| VooDau a întrebat:

Hei TPU, daca imi cumpar un ps3 modat, si imi cumpar gta v original cu codul de jucat multiplayer, pot sa il joc online, sau pierd complet posibilitate de a juca online chiar si a jocurilor originale odata ce l-am modat? Mutlumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Spre deosebire de cei de mai sus care dau cu banul, eu am ps3, am tot ca tine si merge gta 5, online, ca nu cere nici un cod de multiplayer. Pentru asta e nevoie sa ai consola actualizata la ultimul ofw daca ai cobra, sau cfw daca e cu cfw+ceva plugin stealth si o sa fie ok laughing

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Ai modat consola, ti-ai luat adio de la multiplayer.

| ismailanight a răspuns:

Daca il modezi pierzi posibilitatea de a te juca online orice joc, fie el original, fie piratat. Cand te conectezi la serverele Playstation, ei verifica intr-un fel daca e modat sau nu si cred ca ar putea sa iti blocheze cosola daca o detecteaza modata (am auzit ceva de genu), adica sa nu o mai poti folosi deloc.