| andreea567890123 a întrebat:

De cand mi-am instalat aplicația ZOOM, telefonul meu se blocheaza, uneori chiar se închide brusc si nu se mai deschide, plus bateria care se descarcă rapid.

De la ce e?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pe scurt: nu mai instala nimic, zoom consumă resurse și implicit bateria, d-aia!

| mihai69 a răspuns:

Probabil ai un telefon mai slăbuț, iar aplicația solicită procesorul la limită, fapt care duce la 2 chestii care au ca efect ceea ce spui tu: consum foarte mare de curent și creșterea rapidă a temperaturii până intră „în bălării".

| andreea567890123 explică (pentru mihai69):

Am Samsung galaxy a50 2019, nu mi se pare asa de slăbut

| mihai69 a răspuns (pentru andreea567890123):

Nu e slăbuț ca ansamblu, dar procesorul său este (Exynos 9610).
De aici necazurile.

| andreea567890123 explică (pentru mihai69):

Adică? Poti sa explici mai multe?

| mihai69 a răspuns (pentru andreea567890123):

Cred că primul meu răspuns curpinde cam tot ceea ce contează în cazul tău.
Ce să spun? Că are frecvență mică față de alte procesoare din generația lui? că are bandwith prost la lucrul cu memoria? Te ajută mai mult?!?

| BlackPixel a răspuns:

Salut!
Pasul 1: Controleaza daca Zoom este diponibile pentru versiunea ta de telefon.
Pasul 2: Reinstaleaza Zoom.
Pasul 3: Reporneste internetul, telefonul, etc.
Solutii:
1. Incearca (daca este posibil) sa instalezi pe PC/Laptop/etc.
Probleme:
1. Telefonul tau este prea vechi.
2. Telefonul tau nu poate suporta Zoom.
Incearca:
Instaleaza un antivirus. Scaneaza telefonul cu ajutorul lui. Elimina virusii posibili.
Instaleaza un CPU - Booster. Boost-eaza capacitatea telefonului.
Succes!

| andreea567890123 explică (pentru BlackPixel):

Am Samsung galaxy a50 2019. Zoom e compatabil pe el