| RaduGavrila a întrebat:

De ce calculatorul merge din ce in ce mai greu? Cand am cumparat laptopul vedeam videoclipurile pe youtube in HD si nu aveam lag. Acuma am lag la unele videoclipuri chiar si la 360p. Imi puteti explica de ce se misca din ce in ce mai greu? P.S am reinstalat windowsul acum o luna si nu am virusi.

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

Daca ai Chorme :
- Settings
- History
- Cleaning Browsing data
- Bifeaza '' Cached images and files '' ( sau bifeaza tot, dar ai grija la parole daca ai salvat cu ajutorul browserului ''
- Click '' Clear browsing data ''

Si aici iti arata pentru mozilla ->> https://support.mozilla.org/en-US/kb/how-clear-firefox-cache

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce componente ai in pc?

| ShNySnYGer a răspuns:

Se tot intrerupe nu? Daca se tot intrerupe si ii ia sa se incarce e netul devina

| N0xEterniS a răspuns:

Pai daca e pe youtube e clar ca e conexiunea la internet sau bowser'ul.

Descarca CCleaner ->> http://www.piriform.com/ccleaner/download

Iti curata browser'ul!

Deasemenea, instaleaza ultima versiune la Adobe Flash Player de aici ->> http://www.adobe.com/support/flashplayer/downloads.html

Problema e din cauza '' temporary internet files '' si '' cache ''. Trebuie golite :) CCleaner te poate ajuta cu asta :)

| RaduGavrila explică (pentru N0xEterniS):

Cum pot sa golesc memoria cache fara ccleaner? Daca da, cum?

| RaduGavrila explică (pentru N0xEterniS):

Multumesc!

| N0xEterniS a răspuns (pentru RaduGavrila):

Daca ai Chorme :
- Settings
- History
- Cleaning Browsing data
- Bifeaza '' Cached images and files '' ( sau bifeaza tot, dar ai grija la parole daca ai salvat cu ajutorul browserului ''
- Click '' Clear browsing data ''

Si aici iti arata pentru mozilla ->> https://support.mozilla.org/en-US/kb/how-clear-firefox-cache

| Roliii a răspuns:

Depinde de unde ai conexiunea de net. Daca ai de la Orange sau Vodafone sau cosmote atunci e clar ca ai numa 3 gb pe stick cu care merge rapid si dupa adio dar daca ai de la rds ai net nelimitat de mare viteza,si depinde si de laptop, de marca de cat de rezistent ii, cu cat sunt mai scumpe cu atat sunt mai de calitate, iar un calculator normal e mult mai performant ca la ala se mai pot schimba piesele se mai poate repara... da laptopurile in unele cazuri nici nu se mai pot repara, dar totusi du-te la un service sau cheama pe cineva sa vada care-i treaba.

| Steph44Steph a răspuns:

Depinde daca ai facut ceva calculatorului. Sau depinde si ce wireless ai, poate nu-ti merge bine internetul sau nu ai o conexiune buna.