| Robertbosstan a întrebat:

Hei tpu..de ce laptopul meu nu mai afiseaza iar cand il conectez la un monitor extern isi revine si afiseaza? Cand il deconectez iar nu afiseaza

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde si ce sa afiseze?

| Robertbosstan explică:

Deci.fara monitor extern afiseaza cum incarca windows.ul apoi ecranul e negru, cand il conectez la monitorul extern imi afiseaza si pe monitor si pe ecran cum trebuie, deconectez monitorul extern si mi se inchide si ecranul laptopului

| crazypop a răspuns:

Trebuie schimbat display-ul de asta iti merge pe monitor.

Bula
| Bula a răspuns:

Ai rezolutia setata gresit pe monitorul laptopului, pe care nu-l suporta.
Schimba rezolutia si va functiona pe ambele monitoare.
O rezolutie de 1024 cu 60Hz merge pe aproape toate monitoarele, iar de acolo poti incerca treptat sa modifici, sa vezi care rezolutie suportata iti convine cel mai mult.

Verifica, totodata, ca monitorul laptopului sa fie cea primara, iar cel exterior sa fie setat ca secundar (setarile placii video /display).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Display-ul laptopului e de vina si trebuie inlocuit cel mai probabil.