| karaoski a întrebat:

Hei TPU, de curand ma gandeam sa achizitionez un monitor pentru gaming,dar nu stiu care este bun pentru acest domeniu,ce performanta&durabilitate are, dar la un pret acceptabil(max 600 ron)
recomandari?
funda big grin

1 răspuns:
| SonicAndrei a răspuns:

Pentru jocuri recomand unul cu rezoluție FullHD, timp de răspuns cât mai mic (1 milisecundă) și, dacă se poate, o rată de refresh de peste 60 Hz. Mai este foarte important și să-ți fie ochii protejați, de aceea monitorul trebuie să aibă tehnologia Flicker-Free (ca să nu tremure imaginea) și Low blue light (atunci când îl folosești noaptea).
Varianta 1: https://www.emag.ro/......DNPJ4YBBM/
Cred că e cea mai bună alegere în momentul de față, chiar dacă nu e Samsung, LG, Asus sau alte astfel de firme. Poți citi review-urile cumpărătorilor. Plus că poți beneficia de tehnologia FreeSync dacă ai placă video AMD.

Varianta 2: https://www.emag.ro/......D5ZF57BBM/
Acesta e mai mic (21.5 inch) și nu are mufă Display port.