| Pasarin_Adrian_2000 a întrebat:

Hei, TPU! deci, ieri mi-am schimbat windowsul (am avut 7, dar din cauza unui virus a trebuit sa mi-l schimb iar, dar am tot 7). inca nu e activat deoarece mergea netul greu si cine mi l-a instalat trebuia sa ia liceenta de pe mail, dar din cauza netului nu s-a putut conecta la mail. azi mi-am luat minecraft launcher (am mai multe versiuni in el) si m-am conectat cu contul mojanc, cu care eram conectat si inainte sa schimb windows-ul. si cand dau play imi da eroare. stici ce ar putea sa aiba?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie-ne si ce eroare da, ca sa ne dam seama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai instalat Java?

| Pasarin_Adrian_2000 explică (pentru anonim_4396):

Da... e problema de la placa video

| Pasarin_Adrian_2000 explică:

Pai. mi-am dat seama dece.am citit mai cu atentie mesajul, si desii era in englez mi-am dat seama ca e din cauza windows-ului. se pare ca versiunea instalata solicita windows 10. stiti macar cum sa imi instalez minecraft pentru windows 7? dau funda laughing