| justaman2017 a întrebat:

Hei TPU
help again
mi s-a redeschis telefonul si nu mai are chestia aia in chineza. In schimb toate aplicatiile pe care le am instalat sunt cu culoarea gri si imi spune ca au fost dezactivate, iar in coltul din stanga jos scrie" mod sigur"
Simt ca mor...

3 răspunsuri:
| LinxCont a răspuns:

Ar trebui sa isi revina cu un restart sau cu o inchidere urmata de repornire.

| justaman2017 explică (pentru LinxCont):

Crede-ma ca am facut asta. I-am scos si baterie si l-am lasat asa timp de jumatate de ora, iar acum mi-a dat meniul de resetare in chineza si simt ca innebunesc la propriu.

| LinxCont a răspuns (pentru justaman2017):

Ar trebui cautat pe Youtube meniul in engleza de la resetare, apoi cu google translate se traduc cuvintele din engleza in chineza si se compara cu cele de pe ecran. Ar trebui facuta o resetare la valorile la valorile din fabrica si reinstalate aplicatiile.