| XminyoongiXx a întrebat:

Imi puteti spune un program in care as putea decupa o poza?

7 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

IrfanView http://download.cnet.com/IrfanView/?tag=bc
Deschizi poza prin navigare File -> Open... sau prin tragere peste program. Prin tragere pe diagonala (click stanga tinut apasat si eliberare la sfarsit) selectezi zona utila care se poate ajusta si dupa aceea prin tragerea marginilor apoi Edit -> Crop selection (Cut out) si ramane numai bucata care iti trebuie, apoi File -> Save as... Alegi dosarul, numele, formatul - click Save si se salveaza poza decupata.

| digital7shady a răspuns:

Microsoft Paint. E folosit de om inca din timpuri stravechi, pana si de copiii de la gradinita. :o

| Andreea22X a răspuns:

Photoscape

| XDeDeeX a răspuns:

PhotoScape.

| DennisDMR a răspuns:

Ummm,vai ce greu e, imi sta pe limba, ummm, Microsoft paint -_-

| XminyoongiXx explică (pentru DennisDMR):

Stiu si eu de Paint -_- vreau un program ceva mai nou -_-

| AndradaI99 a răspuns:

Poti folosii programul IPICCY. Fixezi poza si dupa aia o decupezi.