| karyyyb a întrebat:

Îmi puteți spune va rog de ce am nevoie pentru a mă apuca pe Vlog? Adică instrumente. Și, poate câteva recomandări? Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| FLORENTINAndreea a răspuns:

In primul rand ai nevoie de o camera de filmat buna si de un trepied. Ai grija ca in cazul in care filmezi intr-o camera sa ai lumina.
iti recomand sa faci niste vlog-uri in care sa ai subiecte originale sau pe care nu multi le abordeaza.
Scrie vloggerilor sa itifaca reclama sau daca nu macar sa se uite si sa isi dea cu parerea( stiu ca poate multi nu vor vrea, dar merita incercat). Si ultimul sfat este sa te uiti la vlog inainte sa il postezi.

8 răspunsuri:
| curioasa210 a răspuns:

Nu investi in aparatura de la inceput. Incepe cu telefonul (daca are calitate la camera din spate/fata). Pe parcurs vei vedea ce iti trebuie. Sper ca te-am ajutat!

| Violleta2022 a răspuns:

Daca nici macar nu stii ce instrumente se folosesc, cum crezi ca vei stii sa le folosesti?
De ce nu lasi tu vlogul celor care se pricep, si te apuci de ceva mai normal cu prietenele de varsta ta?!

| FaraNumePls a răspuns:

Mai întâi puneți următoarea întrebare : " De ce s-ar uita niște oameni la video-urile mele?" Când îți vei răspunde va fi ok. Trebuie să ai ceva de arătat lumii. Încerca la început să te filmezi cu telefonul iar după vei vedea daca oamenilor le place. Poți să faci forte repede 100 de abonați, cum? Pai spunandule prietenilor. Pune-i sa se aboneze happy

| Iulia1106 a răspuns:

In primul rand de idei..si daca ai un telefon bun cred ca e ok. Aa si ideile sa fie bune happy

| karyyyb explică (pentru FaraNumePls):

Am foarte multe idei.Ma gandesc de ceva timp la asta...hee hee

| karyyyb explică (pentru Violleta2022):

Mda..pentru tine vloggingul este ceva "anormal", nu-i asa? Stiam si eu de ce am nevoie, voiam cateva recomandări, de exemplu, o camera video buna.

| FaraNumePls a răspuns (pentru karyyyb):

Daca vrei pot sa îți zic și eu niste lucruri că le am cu teoria happy

| karyyyb explică (pentru FaraNumePls):

Nu m-ar deranjalaughing