| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU! Intr-o zi, cand am deschis laptopul mi-a aparut o fereastra care zice ca "are loc o eroare cruciala: meniul de start si cortana nu functioneaza, vom incerca sa rezolvam aceasta problema urmatoarea data cand te vei loga". Laptopul nu e chiar nou, are mai mult de 3 ani dar hardul a fost schimbat acum un an. Au aparut mai multe probleme de cand am instalat Windows 10 dar toate au fost minore si cu o cauza clara. O chestie este ca pot folosi Google Crome si pot deschide galeria dar nu pot vedea videoclipurile si nici sa vad pe ecran complet imaginile.
Nu ma pricep aproape de loc la calculatoare deoarece de-abia am inceput sa invat despre ele la scoala.
Daca vi s-a intamplat, daca stiti care ar putea fi o cauza sau daca stiti cum s-o rezolv, va rog sa comentati.

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

Buna!

Si eu am patit de curand asta. Windows 10, din pacate, inca este in varianta Beta. Mai precis, inca nu e complet si mai da rateuri si el, ca orice alt software. Nu te ingrijora, e normal.
Eventual, daca simti ca e incomod, schimba Windows-ul.

O zi buna!