| RaduGavrila a întrebat:

La windows xp o problema cand aprind calculatorul.
Cand aprind calculatorul imi arata
" Windows XP "
Se incarca windows...

Sta asa in jur de 20-30 minute apoi imi arata mesajul acesta :
" Mesaj in Log on.

Sistemul nu face log on asigurati-va ca numele de utilizator si domeniul sunt corecte, apoi tastati parola inca odata. Este necesar ca literele parolei sa fie tastate cu litere mari si mici corecte. " Daca dau OK ma pune sa aleg cu care user sa ma loghez. Cum fac sa nu mai stea atata cand intra in calculator ( La >>run-msconfig-startup am bifat doar antivirusul ) si sa nu imi mai apara mesajul acela. Va rog ajutati-ma cat mai repede posibil! FUnda!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Numai prostioare faci cu sistemul asta.
Reinstaleaza sistemul. Instaleaza toate driverele, programele, jocurile astfel incat sistemul sa functioneze foarte bine, dupa care descarca asta gratis:
http://www.backup-utility.com/download.html
(alegi varianta de 60 MB)
-il instalezi (nu mai instalezi nimic DUPA el)
-faci un backup a Windows-ului cu tot ce ai instalat (programul stie). O salvezi pe partitia D si ori de cate ori ai probleme, tot cu programul respectiv reinstalezi sistemul.
Uite un tutorial:
http://www.youtube.com/watch?v=N-BbHd03tck
(e pentru W7 dar e la fel si pentru XP)

2 răspunsuri:
| gigro1998 a răspuns:

Şi eu am avut această problema şi e de la un virus singură soluţie e să reinstalezi windows-ul şi să-l devirusezi. Este un virus software ce impiedeca accesul la datele personale şi împiedică folosirea windows-ului de către utilizator.

| RaduGavrila explică (pentru gigro1998):

Si mesajul acela este virus?