| andrefrancais a întrebat:

Hei TPU,
Mi-am cumparat recent un laptop cu windows 7 preinstalat

m-am uitat dupa partitia de recuperare si in disk management imi aparea ca partitie primara, nu de recuperare.
Am facut un upgrade la windows 8.1 si cand voiam sa creez disk de recuperare imi spunea ca nu am o asemenea partitie.
aia mai e partitie de recovery?(intre timp am evenit la w7)

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca nu ai avut partitie recovery din momentul cand ai cumparat laptopul, tind sa cred ca nu ai avut windows 7 preinstalat de catre fabricant. ce marca e laptopul tau? l-ai cumparat nou? ce versiune de windows 7 avea cand l-ai cumparat?

| andrefrancais explică (pentru gelu1970):

Am Dell cu windows 7 ultimate

| gelu1970 a răspuns (pentru andrefrancais):

Fabricantii au preinstalat w7 home premium in sistemele noi. Ultimate ce ai tu nu cred ca e licentiat real. Deci nu ai partitie recovery.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Cand instalezi un windows de la zero partitilie ti le faci tu cum vrei