| cristi0987 a întrebat:

Hei TPU mi-am luat un televizor cu plasma stil monitor si am luat o telecomanda noua si i-am pus codu dupa o luna nu mai merge telecomanda si nu e de la bate stiti va rog dau funda!

Răspuns Câştigător
| gmbod1 a răspuns:

S-a dereglat codul asa patesc si eu scoate bateriile si punele iar dupa baga iar codul si daca nu il ia baga-l pe cel de dedesubtul lui sti ceva gen 10029 10030 ceva de genu si o sa iti mearga sigur (stiu din propia experienta)

3 răspunsuri:
| pbsolver a răspuns:

Baga bateriile in telecomanda, porneste camera telefonului mobil si focalizeaza pe senzorul infrarosu al telecomenzii. apasa pe butoane si vezi daca iti lumineaza led-ul cand te uiti la displayul telefonului. asta ca sa stii sigur ca butoanele telecomenzii sunt ok

| cristi0987 explică (pentru pbsolver):

Mda... e vorba despre un televizor stil monitor si o telecomanda nu vad sensu gelefonului mobil

| pbsolver a răspuns (pentru cristi0987):

Ceea ce ti-am scris e strict pentru a te asigura ca nu sunt probleme cu telecomanda. aici ai un exemplu http://www.youtube.com/watch?v=GaqxTBcYSLc