| Desmnvj a întrebat:

Hei TPU, mi s-a stricat încărcătorul la laptopul Asus, arata exact la fel ca asta
https://m.emag.ro/......DLD6PJBBM/

Întrebarea este pot înlocui încărcătorul cu vreun cablu de la unitatea de calculator(dacă exista vreun cablu)exista vreun cablu de calculator care se potrivește, dacă puteți sa-mi spuneți și cum se cheamă mufa. Am o gramada de cabluri de la calculator dar nu știu dacă s-ar potrivi vreunul. O sami cumpăr unul nou. Dar am nevoie de o soluție urgenta.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Incarcatorul la laptop are pe el un transformator.
La calculator transformatorul ala e in "sursa"
Daca improvizezi vreun cablu fara sa aiba transformator, si pui laptopul la incarcat cu el, laptopul o sa faca POC. laughing)
Deci cauta un incarcator pentru laptopul tau, sau un incarcator universal.

| Desmnvj explică (pentru OldSoul):

Am găsit și încărcătoare mai ieftine, și mai scumpe, cele ieftine mi se par ok are ceva dacă cumpăr de aici
https://www.powerlaptop.ro/......ement.html

| OldSoul a răspuns (pentru Desmnvj):

Poti sa cumperi linistit.
Doar sa te uiti sa se potriveasca mufa, si respectiv la output (tensiunea iesire) sa corespunda intre incarcatorul pe care-l ai tu si cel pe care vrei sa-l cumperi.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tie ti s-a stricat încărcatorul, transformatorul? Sau cablul ca nu stii sa explici ce s-a stricat ca daca e cablul rupt la mufe il poti schimba cu alt cablu care are mufă ca ăla, daca este ars transformatorul trebuie altul identic cu acesta, sa aiba aceeiasi volti si amperaj ca ăsta care nu merge.

| Desmnvj explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ala pătrat, în interior s-a deconectat un cablu de la alea doua de le bagi în priza

| sierra1 a răspuns:

Zice :

Produsul nu este in stoc.

| Desmnvj explică (pentru sierra1):

Ți am arătat doar cum arata, nu te-am întrebat dacă e în stoc

| sierra1 a răspuns (pentru Desmnvj):

"Ți am arătat doar cum arata" - nu mami, n-ai arătat nimic că nu e nici o imagine sau referință la linKu' ăla. Pricepi acu?