| EugenRomaniuc a întrebat:

Pentru cei care cunosc: Am nevoie de un router wireless, preferabil TP-LINK intr-o suma maxima de 250 de lei care sa-mi permita sa se conecteze mai mult de 32 de utilizatori simultani la wireless. Nu-i problema viteza, ma intereseaza doar sa se poate conecta cat mai multi utilizatori. Pana la urma poate fi orice marca, dar sa nu depaseasca MAXIM 300 de lei. Imi recomandati ceva, multumesc.

Răspuns Câştigător
| Zigfred_Constantin_Ianko_1990 a răspuns:

Salut router ca sa pui la 32 de masini ai nevoie de o banda bussines care pleaca de la cel putin 50€ p luna + viteza trebuie sa o setezi tu pentru fiecare ip/user... nu gasesti un router bun in 250ron. daca ai auzit de cisco cred ca sti ce vreau sa spun...

1 răspuns:
| Niiiicu a răspuns:

Da,vei gasi, la mine la magazin un tp link e 120 lei, dar e cam slabut, la 200-250 iei unul mai bun, dar nu cred ca merge sa stai cu 32 de utilizatori simultan, deoarece va merge extrem de greu si iti trebuie un net de mare viteza pentru a face fata. la mine cu laptop, tableta, si 3 telefoane pe wlan odata merge foarte greu, tie ti-ar trebuie macar 6big grin