| Jem65 a întrebat:

Recent laptopul meu a avut o problema, il inchisesem fortat cand isi facea un disk scan.Din aceasta cauza nu se mai boota in windows, asa ca am reinstalat windows-ul.
Problema cea mare e ca am pus windowsul pe partitia gresita, in care aveam un folder de vreo 70 de gb cu poze si videoclipuri.
Cum as putea sa recuperez acele date?
Mentionez ca nu am instalat programe si alte chestii de cand l-am pornit pentru ca am realizat imediat.
Deci ce as putea face?
Dau funda!
Multumesc!

4 răspunsuri:
| danutzz008 a răspuns:

Salut, din moment ce ai instalat ws pe partitia gresita in prealabil i ai dat format si instal... incearca Recuva, iar pentru poze DiskDigger e destul de bun. Posibil sa nu poti recupera chiar tot.

| EdwardGabriel a răspuns:

Eu zic sa incerci sa te duci cu leptopul la un specialist deoarece este cel mai bine decat sa il strici singur acasa.

| Osneros a răspuns (pentru EdwardGabriel):

Un specialist in forensics eventual, ca un specialist de cartier face exact ce faci tu acasa laughing

| EdwardGabriel a răspuns (pentru Osneros):

Da=)