| anonim_4396 a întrebat:

Recent mi-am scapat telefonul in apa. L- am uscat bine iar ziua urmatoare dupa ce l-am lasat la incarcat si l-am scos din priza imi arata ca inca e conectat la incarcator. Si de atunci asa e. De pe la 80% daca il scot din priza imi arata ca inca e conecta si inca incarca. Si dupa ce ajunge la 100% si il scot trb sa scot bateria ca sa-mi arate procentul baterie ( adica sa nu arata 100, sa arate cum se descarca ) si ca nu mai e in priza. Vreo idee de la ce ar putea fii? De la port, baterie, de la incarcator? Eu ma gandeam ca e de la incarcator ( tin sa mentionez ca si inainte de a l scapa in apa, incarcatorul nu conecta bine la priza ). De la ce qar putea fi?

Răspuns Câştigător
| Jijell a răspuns:

E din telefon. A facut coroziune la mufa de incarcare. Trebuie desfacut telefonul si curatate bine contactele de pe placa cu o periuta cu alcool. Daca te pricepi si ai rabdare poti sa faci asta singur, daca nu, mai bine te duci la service ca sa nu il strici de tot.