| Ioana_Nita_1997 a întrebat:

S-ar putea ca aceasta intrebare sa fie cam stupida, nu stiu. As vrea sa fac un upgrade la windows 7 ultimate, de la windows 7 la windows 10 si am inteles ca nu o sa mai fie internet explorer (sau am inteles gresit?), o sa fie un browser nou numit Spartan (asta stiu sigur), o sa pot vedea pe el cool tv sau tvron?

9 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Deocamdata windowsu 10 nu este finalizat man mai asteapta. si nu creca ai s apoti face trecerea asta

| Ioana_Nita_1997 explică (pentru itsoft):

Atunci de ce imi apare sa il upgradez? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru itsoft):

De fapt se poate face trecerea, total free dar nu se merita pentru ca primesti licenta doar pe 1 an, si ca nume de browser initial au ales project spartan, dar mai apoi l-au schimbat in Microsoft edge.

| itsoft a răspuns (pentru anonim_4396):

Da dar mai dureaza pana poti face upgrated la el

| anonim_4396 a răspuns (pentru itsoft):

Iol poti face chiar acum daca vrei, eu am in bara iconita de update de 2 saptamani, pe 28 o sa apara versiunea full si comerciala happy ( l-am instalat pana acum pe un pc si e destul de ok)

| anonim_4396 a răspuns (pentru itsoft):

Il poti rface, dar nu iti sugerez deoarece are cerine mai mari decat win7 si e mai naspa + de asta e doar beta nu e inca fullwinking cat despre browser e cam naspa, mai bun e chrome

| Ioana_Nita_1997 explică (pentru anonim_4396):

Adica mai bine e pe 7 decat pe 10, mai bine il las pe 7.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ioana_Nita_1997):

Da, asta voiam sa zicwinking

| gelu1970 a răspuns:

Ioana, ai specificat ca e versiunea ultimate. in cazul in care nu ai o versiune reala, o licenta adevarata, stai asa cum esti, ca e bine.
windows 10 dupa cum spun cei de la Microsoft, e posibil sa actualizeze gratuit licentele de 7, 8 si 8.1, fara ca sa mai ceara bani peste un an. insa pot rectifica asa cum au facut de fiecare data. deci nu e bine sa ai incredere in ei.