| LaurPreda a întrebat:

Hei TPU,spuneti-mi si mie ce sateliți sunt în India, cum se numesc acei sateliți? Ofer 200 de funde

2 răspunsuri:
| DryIce a răspuns:

Satelitii nu exista. Nici nu au existat vreodata. Incearca sa indrepti o sat-antena spre cer si pierzi semnalul, daca o indrepti pararel cu solul sau 45 grade ai semnal. Satelitii sunt pe sol, geo-stationary antena, aka satelite. E plin youtube de conspiratia asta care pare sa fie adevarata. happy not joking. Dar acei "satelitii" care ii cauti, si sunt antene la sol, au o denumire pe net.