| matei2000 a întrebat:

Stiti un program cu care sa pot face jocuri pentru Android,Ios sau windows phone? Cum pun reclame de la Olx,Tocmai, Okazii etc in acest joc?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Incepe cu limbajele de programare sa le stii foarte bine. Pentru ca jocurile sunt scrise in diferite limbaje de programare. Dupa, poti sa folosesti un engine gen unity care are suport pe ios sau android.

| DeyCj a răspuns:

Cel mai accesibil program este C++. Toate jocurile sunt scrise în C++. Poți integra în grafică și acele banere. Oricum să nu te aștepți ca să fabrici un joc în basic sau limbaje de programare pentru copii(what you see is what you've got).Un joc sau program nu se face de azi pe mâine, ci în timp(luni bune). Succes