| alexiaolaru09 a întrebat:

UREGENT! Am un tel Huawei y5II
Cu memorie de 8GB si i am luat un card de memorie de 16GB. L a bagat in tel si nu a mers, apoi am incercat din nou dar inainte am inchis tel si tot nu merge... ajutoor

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Dragomir_Daniela_1998 a răspuns:

Probabil telefonul nu suporta card asa mare.

Bula
| Bula a răspuns:

Verifica cardul de memorie sa fie bine pozitionat cand il introduci.

Intra la setari - card de memorie si formateaza cartela de memorie.

Tot la setari -card de memorie poti vedea caracteristicile cardului. Daca nu sunt afisate, atunci telefonul nu-l "vede" (ori este prea mare, ori nu face contact, ori este defect)

| Adiav a răspuns:

Verifica cardul daca functioneaza si in alt telefon. Asigurate ca pui bine cardul in telefon.