| OsamaBinLaden112 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un PC nou special pentru gaming. PC-ul e : Serioux Force V2. As dori sa stiu cam ce Windows ar fi cel mai potrivit pentru functionarea cat mai buna a jocurilor? Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| DinuMarian a răspuns:

Windows 7 garantat...am testat personal.

| OsamaBinLaden112 explică (pentru DinuMarian):

Am sa incerc si cu Windows 7. Sper sa mearga bine.

4 răspunsuri:
| mihaipaulkent a răspuns:

Depinde ce drivere ai nevoie pentru el. la 6 gb de rami, nu e o problema cat mananca windows. dar sunt drivere special pentru wind 7 + sau vista +.P.s sfatu meu este ori sa mai pui cv bani sa ii iei o placa video zdravana, ori alege alta configuratie....placile integrate sunt slabute. si o sa ai probleme cu el la anumite jocuri big grin succes...

| OsamaBinLaden112 explică (pentru mihaipaulkent):

Hei daca mi-ai spune si care ar fi cel mai potivit windows ( fara sa ii mai cumpa placa video ) ti-as da fundawinking

| mihaipaulkent a răspuns (pentru OsamaBinLaden112):

Cum ziceam. poate sa depinda de configuratia pc-ului tau. parerea mea e ca windows xp e genial. dar daca pc tau are drivere doar pentru windows vista, 7 sau windows 8. xp nu te ajuta. intelegi? parerea mea e ca windows 7 e perfect pentru tine...