| UrsuletMicut a întrebat:

Vreau sa strang bani de un aparat foto DSLR... Cum as putea strange banii mai repede? De cerut bani parintilor nu se pune vorba pentru ca ar spune ca nu am ce face cu el. Dar tot de la ei vreau sa fac banii laughing) Cred ca intelegeti voi laughing Eu m-am gandit sa le cer 1-2-3 lei pe zi. dar as strange intr-un an 365-730-1095. alte metode? happy

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu iti iei ceva mai simplu si mai ieftin, pentru inceput.Costa destul de mult un DSLR.Iar tu nu ai nici un chior.Vezi aici cateva aparate bunisoare si mai ieftine.Sursa:http://www.altex.ro/camere-foto-video/aparate-foto-compacte

| CrazyTeenager a răspuns:

Apuca-te de videochat laughing.

| PedoBarbie a răspuns:

Ai putea muncii. Tu trebuie să fi sigură că vrei aşa ceva. Şti să faci o poză mai ales una clară? Mai ai şi alte aparate foto? E chiar nevoie de un DSLR sau e doar un moft? Ai bani să-ţi iei sau măcar părinţii să-ţi cumpere; pentru că astfel de aparate sunt scumpe. Mai bine ia-ţi un aparat mai ieftin. Cred că părinţii îţi dau bani de buzunar, iar pe aceea poţi să-i strîngi dacă nu eşti cheltuitoare. Cel mai bine e să spui ce vrei şi poate îţi cumpără ei ceva mai la ofertă sau în rate. Poţi contribui şi tu cu banii tăi. Dar mai bine nu-ţi cumperi dacă nu e neapărată nevoie căci asfel de camere foto sunt scumpe şi sunt pentru cei mai profesonişti. Tu eşti unul?
Succes!

| UrsuletMicut explică (pentru PedoBarbie):

Am alte 2 aparate, dar vreau si un DSLR

| PedoBarbie a răspuns (pentru UrsuletMicut):

De care? Tot DSLR? Ţi-ai cumpărat între timp?

| manuel72 a răspuns:

Poate ca ai sa strangi ceva banuti, dar pana sa ajungi la cifra care-ti trebuie, vor aparea alte tentatii la orizont. Poate ii convingi pe parinti sa ti-l ia in rate.Dar acum ma intreb si eu ca ei...la ce-ti trebuie?

| IFlorin97 a răspuns:

Daca ai sti cum se fac banii, iai cheltui asa cum trebuie.
Incearca sa joci la loto Grecia.
Fosta profesoar a mea de romana pune bilete la fotbal laughing

Răspuns utilizator avertizat