| Laurentiujr a întrebat:

Hei Tu, cu ocazia că am luat Bacu' as dori să-mi cumpăr un nou telefon din gama 2019! Ce sa aleg intre Samsung A70 și Huawei P30 Lite? Telefoanele fiind până în 1800 lei! Ofer funda!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fă ce zice popalaughing

| Bizon95 a răspuns:

Eu nu as lua Huawei, cel putin pana nu se termina bataia cu SUA
s-ar putea sa te trezesti cu un telefon fara update-uri si fara google play!

| Goddessss a răspuns:

Buna!
Eu iti recomand 100% Huawei p30 lite. Camera e ft buna, merge bine, se incarca repede etc.
Eu am avut telefoane si tablete de la Samsung si de multe ori se blocau in aplicatii.
depinde de multe chestii

| AdrienWH a răspuns:

Salut happy. Eu daca as fi in locul tau, as alege Galaxy A70, deoarece imi pare a fi mai ok. Dar esti sigur ca vrei un telefon? In acei bani iti poti cumpara un laptop destul de ok, cu care ai face mai multe lucruri decat pe un telefon. Este decizia ta.

| popa369 a răspuns:

Salut,conteaza foarte mult si ce iti doresti de la un telefon.
La performanta sunt asemanatoare, daca vrei un ecran mai mare A70 are 6.7" fata de P30 lite 6.15",daca pui accent pe camera P30 lite are o camera principala de 48 mpx fata de A70 care are 32 mpx, insa cea secundara este mai mare la A70 fiind de 32mpx fata de 24 mpx de la p30 lite.
Daca vrei un telefon cu baterie mai mare A70 este ideal avand 4500 mAh fata de 3349mAh de la p30 lite.
Daca ar fi sa aleg eu, as merge pe A70 datorita ecranului mai mare, bateriei mai mare, rezolutiei video maxime de 3840x2160 si a memoriei ram de 6gb.