| Bionicle a întrebat:

Hei,voi ati vazut vreodata pe Youtube cum unii s-a uitat la videoclipuri in care apar si ei? Intr-un colt ii arata pe ei cum se uita la videoclipul respectiv, reactia lor.Voi stiti cum anume se face aia?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Operatiunea se numeste video in video. Se poate realiza cu mai multe programe de editat si de creat video-uri.

| Bionicle explică (pentru anonimg):

Dar cum?

| anonimg a răspuns (pentru Bionicle):

Aici cateva programe online:
https://studio.stupeflix.com/en/
https://www.wevideo.com/
https://animoto.com/
Atunci cand creezi videoclipul, ai posibilitatea ca sa adaugi la videoclip nu numai poze, ci si videoclipuri.
De asemeni intr-un videoclip se poate face nu doar "video in video" ci si "picture in picture".
Ca sa-ti explice cineva pas cu pas cum se face lucrul acesta, poate doar cineva care a facut asta.
Oricum ar fi, te poti juca incercand mai multe site-uri online care editeaza (creeaza) videoclipuri. Nu conteaza daca gresesti; eu cred ca toate programele au optiunea de "undo" in caz ca ceva nu ai facut bine. De asemeni nu uita ca din cand in cand sa salvezi munca pentru ca sa nu se piarda la o blocare a pc-ului.
Unele site-uri cer sa te inregistrezi, iar altele nu; la unele apar sigla lor in videoclip, la altele nu. Unele sunt gratuite sau altele nu.
Dar cel mai important este sa iti placa si sa ai rabdare. Nu oricine are rabdare ca sa stea ore si zile in sir sa faca un videoclip de 5 minute. X_X

3 răspunsuri:
| GigiCelMaiPeste a răspuns:

Reactionez la clipurile mele, asa se numeste