| lov3de3a a întrebat:

am si eu o problema la calculatorul meu deci: imi apare ecranu albastru verde rosu in toate culorile dupa aia in purici iar dupa aia imi da restart am fost la un tehnician de calculatoare iar el mi-a pus pasta la procesor coler cum ii se spune mi-a pus inca un ventilator si cand am ajuns acasa i-am dat drumu l-am lasat 10 minute iar dupa aia iar mi-a facut ecranu albastru in purici si mi-a dat restart ce metoda as avea sa nu imi mai deie restart calculatoru fara sa schimb ceva din calculator. DAU FUNDA!

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Da sigur ca da. Se pare ca ''tehnicianul'' acela habar nu avea ce are sistemul tau. Nu are treaba racirea cu ce probleme ai tu. Din cate se pare ai probleme cu placa video. Mai inainte sa-ti spun sa trimiti placa video la garantie sau sa-ti cumperi alta( asta in caz ca ai garantie la ea ) incearca sa instalezi cel mai recent driver pentru ea. Daca problema tot persista ar cam trebui sa-ti schimbi placa video.

| lov3de3a explică (pentru Jipa95):

Pai nu stu cum sa gasesc numele de la placa mea video si nu e noua e secand

| Jipa95 a răspuns (pentru lov3de3a):

Poti sa descarci gpu-z sau speccy iar acolo iti spune denumirea placii video. Alta data du-te cu pc-ul la un service specializat nu la toti carpacii.

| lov3de3a explică (pentru Jipa95):

Multumesc acuma se descarca placa video vin cu detalii