| Mariuka23 a întrebat:

Azi mi-am cumparat si eu un selfie stick, ca am vazut ca e foarte la moda. Este un selfie stick simplu, fara bluetooth. Are un buton pe care apesi si faci selfie-ul. La mine nu merge deloc. Am android 4.4.2 KitKat. Am luat aplicatia camera 360, am facut tot ceea ce trebuia facut. Dar nu functioneaza. Cand conectez jack-ul de la selfie stick in telefon face contact insa nu pot sa-mi fac selfie. Oare n-am facut vreo setare sau pur si simplu selfie stickul e defect? Funda cui ma ajuta, as vrea mult sa il testez happy

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Ca sa fie functional butonul trebuie ca in setarile camerei sa poti face poze apasand butonul de volum.

Daca nu ai o astfel de optiune nu poti folosi butonul selfie stick-ului.

Uite un exemplu:
http://ow.ly/QrfPT

| Mariuka23 explică (pentru Intruder19):

Dupa ce am consultat mai multe forumuri, m-am gandit sa fac si eu setarea asta, dar se pare ca apare numai la telefoanele Samsung. Al meu este un Vodafone smart power, un fel de Alcatel. Dar am descarcat o aplicatie, SelfiShop cu care pot sa folosesc stickul, multumesc pentru raspuns!winking

4 răspunsuri:
| raresandrey a răspuns:

Aplicatia in sine poate nu are aceasta optiune

| ion1731 a răspuns:

"Doar prostii cumpara asa rahaturi precum selfie stick!"- Anonim

| Petre_Cristi_1998 a răspuns:

Sfatul meu sunai pe cei de unde l-ai cumapar si returneazal ai o garantie de 15 zile in care le poti da produsul inapoi fin defect sau zile ca este defect si crele unu nou funda?