| PufuletteX a întrebat:

Heii Buna.happy Imi spuneti va rog setarile pentru internet, la cosmote pentru Samsung galaxy 550? puppy dog eyes Sau de unde le pot lua big grin :*

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti trimite un SMS la 6381 fara text
asta daca telefonul se poate configura singur

| M29 a răspuns:

Salut!

Iata linkul oficial cu setarile pentru internet de la cosmote:
http://www.cosmote.ro/......_Mobil.pdf

Nu stiu cum este meniul de setari la telefonul tau dar ideea de baza este ca trebuie sa creezi un profil de net cu numele "Cosmote Connect Mobile", un APN cu numele "broadband"(fara ghilimele) si la APN type sa fie selectat internet. Dupa ce ai facut setarile si ai activat profilul da un restart la telefon si ar trebubi sa mearga.

Setarile de mai sus sunt valabile doar pentru a folosi internetul (Mb de trafic) obtinut in urma activarii unei optiuni de voce.

Spor la configurat!

| PufuletteX explică (pentru M29):

Mulţumesc,am reuşit să-l fac. happy

| Geoツ a răspuns:

Incearca aici, iti vei afla raspunsul.
http://www.cosmote.ro/......_Mobil.pdf

| AaaMoods a răspuns:

Pai daca este ca la Mini 2 iti spun eu (mini 2 are os Android 2.3.6)
1.Intri in setari
2. Wireless si retea
3.Scroll down si du-te pe Retele Mobile
4.Acolo intri in Nume puncte de acces
5. Apesi pe butonul meniu(adica butonul din partea stanga) si alegi APN nou
6.La Nume pui Broadband 3G
7. La APN pui broadband
8.Salvezi
9. Te duci inapoi la Retele Mobile si activezi netul prin Utilizare pachete de date!

SPER SA FIE BUN SI AI GRIJA CAT NET FOLOSESTI CA... laughing