| Valentina_Ionela_1992 a întrebat:

Heii! De ce imi scoate imprinanta numat culoarea galbena? Am incarcat cartusele din doua locuri diferite, la inceput merg dar dupa nu mai merge

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Poti verifica acele cartuse si la alta imprimanta sa vezi daca merg, daca nu merg ele sunt "in scurt", daca vor merge la alta imprimanta va fi pentru ca nu au scurt ci au cip.
Cel mai probabil imprimanta [le vede] ca si cu ar fi descarcate, si din cauza asta se comporta asa. Aceeasi problema am avut-o si eu cu hp4180, cu simpla diferenta ca la mine se mai si infundase rosul. Cu apa calda l-am rezolvat problema.
Imprimanta [tine minte] un nr. de 3 cartuse. Daca ai posibilitatea sa cumperi cartuse vechi, uscate, inlocuieste-le pe rand si in final pune cartusul tau gata incarcat si il va vedea ca nou. Mai exista o manareala de pacalit imprimanta prin acoperirea a 2 sau 3v contacte de pe cartus intr-o anumita ordine, astfel ca imprimanta sa vada respectivul cartus ca si nou.

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

Cumpara cartuse originale si o sa vezi ca printeaza corect.