| Ioanna_Eu_1987 a întrebat:

Heii!
De ceva timp mi-am facut imprimanta si acum am o problema.
Nu am mai folosit-o de ceva timp si numai stiu cum functioneaza.
Parca era un program prin care puteam scana in calculator sau ceva de genul si eu nu il mai am pentru ca mi-am schimbat Windows-ul si mi s-au sters toate programele.
Ma poate ajuta cineva/.

Funda!

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

laughing Misto asta! Aia cu functionatul e ca mersul pe bicicleta, nu se uita! Gasesti driverele la producator!

| dannyel86 a răspuns:

Imprimanta vine cu drivere compatibile de la producator, dar si cu soft prin care sa manipulezi device-ul si sa indeplineasca functiile pentru care a fost fabricat. Vezi site-ul oficial al producatorului si seria imprimantei/multifunctionalei tale. Descarci programele compatibile, le instalezi si le folosesti cu aparatul tau. Se ofera asistenta tehnica gratuita.
Daca mai ai cd-ul multifunctionalei, pe el gasesti atat driverele, cat si softul aferent, ceea ce te scuteste de cautarea online a programelor pentru multifunctionala ta.